30.01.2012 Володимир Горон (borman)

27 січня з чотириденної поїздки до Карпат повернулася команда проекту «TURE».
Виїзд складався з двох частин:
перша – участь у навчальному семінарі з лавинної безпеки, що був організований рятувальниками з Чехії, Словаччини і Польщі, а друга – гірськолижний збір на Свидовецкому хребті в урочищі Драгобрат.

Карпати Драгобрат Лавинні курси Карпати, Драгобрат, Лавинні курси

Кожна з частин була по своєму новою, корисною і пізнавальною, та хотілося б зосередитись на лавинних навчаннях. Про гірські лижі розкажуть фото і відео з виїзду.

Отже, 24 – 25 січня на схилах гори Стіг (1704 м), що на Свидовецькому хребті, в Закарпатській області відбувся теоретично – практичний семінар з лавинної безпеки і пошуку потерпілих у лавині.

Захід були організований рятувальниками з Чехії (Алеш Кучера, Віктор Коріжек, Петр Хавелка), Словакії (Мілан Лізуш, Далібор Побожний)  і Польщі (Кароліна Ківіор), спеціально для працівників закарпатської гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Окрім того, як вільні слухачі, були присутні представники туристських, альпіністських і фрірайдових кіл – себто ми.

Навчання відбувалося в кілька етапів, які чергувалися між собою. Це давало можливість ефективно засвоювати теорію, сидячи в теплій і затишній садибі «У Степана», відігріватися, і з ентузіазмом виходити на холодні засніжені схили – для здобуття практичних навиків.

Слухачі прослухали курс лекцій про сучасне лавинне спорядження, методи пошуку, порятунку і транспортування потерпілого, ознайомилися з природою лавин, переглянули фото і відео презентації.

На практичних заняттях були відпрацьовані методи визначення степені лавинної небезпеки, освоєно роботу з піпсами (pieps), пошук за допомогою лавинних зондів на лавинному язику, відкопування потерпілого і багато інших дрібних, але таких важливих для життя речей.

Щоб пройнятися всією глибиною, важкістю і серйозністю проблеми людини, яка потрапила в лавину було здійснено тренувальне закопування учасників семінару в сніг. Відчуття там не з приємних: час тягнеться довго, хочеться дихати, боротися і жити, а надія тільки на товаришів, які знають, вміють і можуть тебе врятувати.

Лавинні курси, Карпати, Драгобрат Лавинні курси, Карпати, Драгобрат

Як свідчить статистика, при наявності відповідного спорядження і навиків пошуку та порятунку людини що потрапили в лавину є значні шанси їй допомогти. Тому варто здобувати ці знання, дотримуватись техніки безпеки перебування в горах, обживатися відповідним спорядженням і тоді більше безпечно та професійно мандрувати засніженими схилами.

Тож щасти вам у мандрах, хорошої погоди, легкого наплічника і надійного супутника на туристській стежці. Та нехай теоретичні знання, щодо порятунку в лавинах, так і залишаються теоретичними, адже найнадійніший спосіб урятуватись від лавини – не потрапляти в неї.

P.S. Ще раз ходів би подякувати організатором семінару - рятувальникам з Чехії, Словаччини і Польщі. Це люди, які професійно роблять свою роботу - рятують людей в горах і намагаються зробити подорожі по засніжених схилах безпечнішими.

Горон Володимир, Тернопіль
любитель зимових мандрівок в Карпатах і не тільки…
команда проекту «TURE»


Більше фото від Андрія Плішка >>>

Інформація про навчання на сайті рятувальників Закарпатської області:
http://www.zk.mns.gov.ua/news/284.html
http://www.zk.mns.gov.ua/news/289.html

Останні звіти

зимовий кемп у Карпатах

31.12.2014 - 11.01.2015

+ Проекти
 

Школа каякінгу і сплаву

 

 

 


 

 

 За підтримки